Weinmann Löwenstein Prisma 25S BPAP cihazı
Weinmann Löwenstein Prisma 25S BPAP cihazı
Weinmann Löwenstein Prisma 25S BPAP cihazı
Weinmann Löwenstein Prisma 25S BPAP cihazı

Weinmann Löwenstein Prisma 25S BPAP cihazı
MARKA : Löwenstein

Uyku solunum alanında pazar lideri olan Löwenstein Medical (Weinmann) Prisma25S; uyku apne tedavisi ve solunum tedavisi için geliştirilmiş özel ve benzersiz algoritmalara sahip yeni nesil BiPAP (Bi-Level) modelidir. Löwenstein Prisma25S cihazı hem solunum tedavisi etkinliğini artırmak hem de görselliği ile kullanımınızı kolaylaştırmaktadır. Üstün tedavi teknolojisi ve raporlama sayesinde tedavinizi takip eden hekiminize tüm solunum verilerinizi aktarmaktadır. Prisma25S BiPAP cihazı, Auto BiPAP ve S modları ile hem uyku hem de solunum tedavisi için kullanılabilmektedir. PrismaCLOUD özelliği ile uyku solunum verileriniz bulunduğunuz her yerden siz istediğiniz müddetçe incelenebilmektedir. Bu sayede uyku ve solunum tedavinizde süreklilik sağlamaktadır.

Genel Özellikler

Marka : Löwenstein Medical - Weinmann

Menşei : Almanya

Teknik Özellikler

Tedavi Modu : CPAP - APAP - BiPAP S - AutoBiPAP

Ayarlanabilir Basınç Aralığı

CPAP : 4 - 20 cmH2O

BiLevel : 4 - 25 cmH2O

Bağlantı : Opsiyonel 2G

Alarmlar : Kaçak ve Bağlantı Kopması

Ağırlık : 1,4 Kg

Ses Seviyesi : ~26 dB

Kullanılarbilir CPAP Hortum : 22 mm - 15 mm


 • Detaylı Bilgi

Uyku ve Solunum Tedavisi BiPAP S (Bi-Level S) Cihazı

Prisma serisi Uyku ve Solunum tedavi cihazları genis dokunmatik ekranı ve akıllı ara yüzü sayesinde daha sezgisel ve hızlı kullanım sunar. Löwenstein Prisma25S BiPAP S ile kesinlik, güvenilirlik ve süreklilik uyku tedavinizin tanımı olacak.

Löwenstein Prisma25S uyku ve solunum tedaviniz için ne sunuyor?

Gelistirilmis ve Benzersiz Algoritma

AutoPDIFF

PDIFF (Basınç Farkı); BiPAP tedavisinde ayarlanan IPAP (Nefes Alma Basıncı) ile EPAP (Nefes Verme Basıncı) arasındaki farktır.  Otomatik basınç farkı ayarı ile ortalama basınç azaltılarak hedeflenen solunum tedavisi daha yüksek konfor ile saglanır. IPAP basıncı obstruktif apne ve hipopne gibi solunum olaylarına APAP standart algoritması hızında cevap verir.

 

Bi softPAP

BiPAP tedavisinde ekshalasyon (nefes verme) esnasında rahatlatma özelligi Bi SoftPAP iki seviyeli olarak ayarlanabilmektedir. Bi SoftPAP ayarlanan EPAP (Nefes Verme Basıncı) ayarlanan seviyeye göre 1 ve 2 cmH2O basınç altına düserek solunum tedavisinde etkinligi ve konforu artırır.

TriLevel

Löwenstein BiPAP cihazlarında bulunan TriLevel özelligi ile yaklasık ortalama tedavi basıncında 2.5 cmH2O ve Maksimum IPAP basıncında da 2.3 cmH2O düsük basınç ile aynı tidal volümü saglamaktadır. Löwenstein bu benzersiz BiPAP algoritması ile tedavi etkinligi artmaktadır.

 

AutoTrigger

Özellikle solunum bozuklukları tedavisi amacıyla kullanılan cihazlarda IPAP (Nefes Alma basıncı) basınca geçebilmesi için hastanın nefes almaya baslaması gerekmektedir. Cihazın hastanın solunumu ile uyumlu olarak çalısması için BiPAP (Bi-Level) cihazlarda hassasiyet ayarı yapılmaktadır. Löwenstein Prisma25S ve diger BPAP modellerinde bulunan otomatik tetikleme hassasiyeti (Auto Trigger) ile hassasiyet seçimine ihtiyaç duymadan hasta - cihaz uyumunu kolayca saglayabilir ve uyku ve solunum tedavi etkinligini artırabilirsiniz.

FOT

Löwenstein Prisma 25S BiPAP cihazında Santral ve Obstrüktif solunum olaylarını tespiti için FOT teknolojisi kullanılmaktadır. FOT teknolojisi Apne ve hipopne olayı boyunca 4 Hz (0.4 cmH2O) gönderdigi sinyal ile Açık ve Kapalı havayolu problemlerini tespit eder ve Auto BiPAP modunda tepki verir.

 

Konfor Özellikleri

softSTART

Uyku solunum bozuklarının ortadan kaldırılması için uyku laboratuvarlarında yapılan titrasyon testi sonrasında veya solunum hastalıkları servislerinde tedavi basıncınız belirlenir. Bu basınç ile uykuya dalmak veya tedaviye baslamak çogu zaman zor olmaktadır. Löwenstein Prisma softSTART özelligi siz rahatça uyuyana kadar ayarlanan sürede bilevel solunum tedavi basıncına ulasır. Bu özellikte BiPAP (Bi-Level) baslangıç basıncını da ayarlamanız mümkün oldugundan düsük basınçta yasanabilecek nefes darlıgı hissini engelleyecektir.

autoSTART / autoSTOP

BiPAP (Bi-Level) tedaviniz için kullandıgınız burun veya agız-burun maskenizden ilk nefes alıp vermeniz ile uyku ve solunum tedaviniz otomatik olarak baslayacaktır ve aynı sekilde maskenizi çıkardıgınızda da otomatik olarak duracaktır. Bu özellikle size cihazınızı yatagınızın yanında istediginiz gibi konumlandırmanıza olanak tanımaktadır. autoSTART / autoSTOP özelligi BiPAP (Bi-Level) cihazı için konfor özelligi olsa da özellikle gece yasanabilecek kısa süreli elektrik kesintilerinde cihazınzın tekrar çalısmasına ve uyku solunum tedavinizin devamlılıgı saglanacaktır.

smartAQUA

PAP tedavisi esnasında iletilen tedavi basıncı sebebiyle agız kurulukları yasanabilir. Yasanan agız kuruluklarını ortadan kaldırmanın en iyi yöntemi uyku tedavi cihazı ile birlikte nemlendirici ünitesi de kullanmaktır. Maske kaçakları nemlendirici ünitesinin etkisini azaltabilir. Löwenstein Prisma serisinde bulunan smartAQUA özelligi maske kaçaklarındaki kaybı tespit ederek ısıtma performansı artırır ve nemlendirme etkisini sabit tutar. Ayrıca smartAQUA ayarlanan nem seviyesine hızlıca ulasabilmek için baslangıçta “warm-up BOOST” ile ayarlanan seviyedeki nemlilige ulasana kadar ısıtma ünitesini en yüksek kademede çalıstırır. Bu sayede CPAP, BiPAP kullanımının basında dahil en etkin ve konforlu uyku tedavisini yasarsınız.

Tedavi Etkinligi

SpO2 Monitorizasyonu

SpO2 Oksijen probu tüm Prisma Serisi PAP cihazları ile birlikte kullanılabilmektedir. Bu sayede uyku tedavisinde solunum olaylarının yanı sıra


S9 BPAP Cihazı

 • Resmed
ÜRÜN ADIS9 BPAP Cihazı
MARKAResmed
KATEGORİWeinmann Löwenstein Prisma 25S BPAP cihazı
  Sessiz ve Kolay taşıma imkanı | Tedavi süresi boyunca sabit basınç veren PAP cihazı | Eksprasyon basıncını düşürme | Uyku sürenizin takibi ve kaydı | H5i nemlendirici ve ClimateLine hortum opsiyonu | |

  Detaylı Bilgi

  AIR CURVE 10 BPAP Cihazı

  • Resmed
  ÜRÜN ADIAIR CURVE 10 BPAP Cihazı
  MARKAResmed
  KATEGORİWeinmann Löwenstein Prisma 25S BPAP cihazı
   ÜRÜN ÖZELLİKLERİ Sessiz ve Kolay taşıma imkanı | ResMed Premium BPAP Cihazı | Tedavi süresi boyunca sabit basınç veren PAP cihazı | Tedavi kayıtları ( AHI,Kaçak,Basınç,Solunum Olayları, Kullanım Süreleri vs.) alma | Ekspresyon basıncını düşürme | Nemlendirici opsiyonu | |

   Detaylı Bilgi

   Weinmann Löwenstein Prisma 25S BPAP cihazı

   • Löwenstein
   ÜRÜN ADIWeinmann Löwenstein Prisma 25S BPAP cihazı
   MARKALöwenstein
   KATEGORİWeinmann Löwenstein Prisma 25S BPAP cihazı
    Uyku solunum alanında pazar lideri olan Löwenstein Medical (Weinmann) Prisma25S; uyku apne tedavisi ve solunum tedavisi için geliştirilmiş özel ve benzersiz algoritmalara sahip yeni nesil BiPAP (Bi-Level) modelidir. Löwenstein Prisma25S cihazı hem solunum tedavisi etkinliğini artırmak hem de görselliği ile kullanımınızı kolaylaştırmaktadır. Üstün tedavi teknolojisi ve raporlama sayesinde tedavinizi takip eden hekiminize tüm solunum verilerinizi aktarmaktadır. Prisma25S BiPAP cihazı, Auto BiPAP ve S modları ile hem uyku hem de solunum tedavisi için kullanılabilmektedir. PrismaCLOUD özelliği ile uyku solunum verileriniz bulunduğunuz her yerden siz istediğiniz müddetçe incelenebilmektedir. Bu sayede uyku ve solunum tedavinizde süreklilik sağlamaktadır. Genel Özellikler Marka: Löwenstein Medical - Weinmann Menşei: Almanya Teknik Özellikler Tedavi Modu :CPAP - APAP - BiPAP S - AutoBiPAP Ayarlanabilir Basınç Aralığı CPAP : 4 - 20 cmH2O BiLevel : 4 - 25 cmH2O Bağlantı :Opsiyonel 2G Alarmlar :Kaçak ve Bağlantı Kopması Ağırlık :1,4 Kg Ses Seviyesi :~26 dB Kullanılarbilir CPAP Hortum :22 mm - 15 mm

    Detaylı Bilgi
    Whatsap'tan Bize Yazın | Weinmann Löwenstein Prisma 25S BPAP cihazı
    Sayfa Başı