Uyku Cihazları Bakımı

Uyku apnesi tedavi ekipmanı için temizlik önerileri

Ozon Gazı İle Hijyen Bakımı

Hijyenik Cihaz Bakımı

Ozon üç oksijen atomundan olusan bir kimyasal bilesiktir (O3). Ozon Iki atomlu normal atmosferik oksijenin (O2), çok yüksek enerji tasıyan bir seklidir
Ozonun kararsız bir yapısı vardır. Bu yapısı ona üstün bir oksidasyon gücü verir. Bu nedenle de kolayca bakterileri okside ederek bertaraf ederi
Çevre dostudur atık bırakmazi
Daha etkili koruma saglar.

 


Tüm solunum cihazları bakım ve onarımı konusunda tecrübeli personelimizle hizmetinizdeyiz.


Her CPAP cihazının bes yıla kadar beklenen bir ömrü vardır. Bazı kullanıcılar cihazlarının çok daha uzun süre saglıklı bir sekilde çalıstıgını göreceklerdir. Burada kilit nokta, temizlik ve bakımın gerektigi gibi düzgün bir sekilde yapılmasıdır.

Her marka CPAP cihazının düzenli aralıklarla degismesi gereken bir veya birden fazla filtresi vardır. Her filtre tipinin beklenen ömrü farklılık gösterebilir, ancak genel olarak tek kullanımlık (veya kagıt) filtreler ayda bir, tek kullanımlık olmayan filtreler de her 3-6 ayda bir degistirilmelidir.
Tek kullanımlık olmayan filtreler genellikle bir çesit köpükten yapılmaktadır ve bu filtreler su ile temizlenip iyice kurutulduktan sonra tekrar kullanılabilir. Bu filtrelerin yıkanması kullanım ömürlerini artıracaktır ancak yine de en geç altı ayda bir degistirilmeleri gerekmektedir.
CPAP cihazlarının temizlenmeleri gerekmez ancak tozdan arındırmak için hafif nemli bir bezle silinmeleri tavsiye edilir. Cihaza hava girisinin oldugu yerleri toz birikmesine karsı kontrol etmeyi ihmal etmeyin.
Cihazı kesinlikle suya daldırmayınız.
Cihazınızı direkt günes ısıgından koruyun.

Nemlendirici Temizligi

Nemlendiriciler CPAP cihazına entegre olabilecegi gibi ayrı da olabilir. Nemlendirici hangi tipte olursa olsun, düzgün bir sekilde bakım ve temizlik gerektiren bir parçası bulunur, nemlendirici su haznesi.
Nemlendiricinizi en saglıklı sekilde kullanmak için kullanma talimatlarına dikkatlice uyun ve her zaman temiz damacana suyu kullanın. Musluk sularında bulunan mineral ve kimyasallar, nemlendirici su haznesine zarar verebilir.
Nemlendirici su haznesinin düzenli temizligi bir zorunluluktur. Her kullanımdan sonra içindeki suyu bosaltıp, hafif bir sabun ve su karısımı ile temizledikten sonra iyice durulayıp kurutun.
Nemlendirici su haznesinin iki haftada bir dezenfekte edilmesinde fayda var. Bunun için 1/5 oranındaki sirke/su karısımına batırıp 30 dakika bekletin ve sonrasında iyice duruladıktan sonra kurulayın. Nemlendiricinizin kullanma talimatında bulasık makinesinde yıkanmaya uygun oldugu belirtiliyorsa bunu da talimatlara uygun bir sekilde ayrıca yapabilirsiniz.
Nemlendirici su haznelerinin de belirli kullanım ömürleri vardır ve bu süre genellikle en fazla altı aydır. Bunun için yine üreticinin kullanma talimatlarını kontrol edin.

TAVSIYE : Hasta oldugunuzda maske, hortum, nemlendirici ve filtreleri soguk algınlıgı, grip veya virütik semptomlarınız devam ettigi müddetçe her gün temizlemeniz, hastalıgınızın daha da uzamamasına yardımcı olacaktır.


Whatsap'tan Bize Yazın | Uyku Cihazları Bakımı
Sayfa Başı